1
GAYRAUD Gilles
DUBOIS Gino
RAMOS Jonathan
2
FRANCONE William
GIUSTINIANI Jean Dominique
FRANCONE Yoan
3
MONTI florent
GOUY REGIS
POULAT VINCENT
4
ROSSAT Sebastien
MANZI Guillaume
ADAM Michel
5
BEAUD Thomas
CLéMENT Aimery
KARL Jean-louis
6
BOYER Ludovic
BOYER Claude
BOMPARD Mickael
8
MARIZON FLORIAN
MALFAY PIERRE
DA COSTA FREITAS PEDRO
9
MARCINIAK Frédéric
LETOURNEAU Eddy
GERARD Christophe
10
CATALANO Gilbert
BRUGIERES Gilles
BENIVAY Philippe
11
TANCHON antonin
SANCHEZ IVAN
SERVERA AXEL
12
OHANIAN Stephane
BERTRAND Philippe
CLAUDI Kevin
13
GELIBERT Donatien
POUTOUS Benjamin
DELICE Bruno
14
DUJARDIN Bastien
BLANC Dominique
NAPOLEONE Paul
15
CHAZALETTE David
HAREMSA Jean Philippe
BENOîT Claude
16
POOR Alexandre
FARINA Frédéric
BOUHI Philippe
17
GUZZI Thomas
ISSERTINE Benjamin
X X
18
AIGLON patrick
GONCALVES manuel
GONCALVES rudy
19
THIERRY JEROME
FARRIEUX PHILIPPE
AGUDO ALAIN
20
PILUDU Thierry
FAURE Yohan
HIRSELJ Sebastien
21
REBATEL Romain
BOUVIER Quentin
DELORAS Julien
22
CHAVE christian
GIELY johan
FERREIRA julien
23
MILLE FREDERIC
ESPINAS GINO
BRUGUIERE ENZO
24
DUBREUCQ Lyonel
PANIER Medhy
LAMOURETTE Patrick
25
JIMENEZ Francois
PAGES Alain
PAGES Didier
26
LACROIX Dominique
LAURENT DANIEL
GARCIA JEAN-JOSEPH
27
BASTIDE joris
MARZIANO anthony
SOLER kevin
28
DONZEL JEAN MARIE
MANDON BERNARD
CLARY FRANCK
29
DUPLAN Jérôme
BARRATIER Christophe
MARTARESCHE Damien
30
MARFIL Bruno
BONIS Robin
X X
31
RINCK yves
AMICO RENE
AMICO Eric
32
COLONNA pascal
BERNARD jacques
PASCAL manuel
33
FEDIERE GILLES
RONDIER ALAIN
BONINO CHRISTIAN
34
JOUANNE SACHA
JOUANNE LUCAS
JOUANNE OLIVIER
35
DEAGE philippe
PERROUX Jean marc
MUNOZ Ramon
36
TRIBOLET Serge
VARENNES Joseph
BERGER Jacques
37
REILLE Jeoffrey
CORNALI Guillaume
GRILLI Didier
38
GICQUAUD Christophe
BOYER Philippe
GIROUD Serge
39
PLANTIER Florent
RIZZO Dorian
PONANT Jeremy
40
NIQUET Gerard
XXXXXX Xxxxxx
XXXXXX Xxxxxx
41
FAURITE Lionel
FLASSAYER Jean Claude
ROUZAU Jérôme
42
SCHATZ joseph
BLACHON simon
X X
43
SEVILLANO Jérôme
SEVILLANO Christophe
X X
44
RAKOTONIRINA Tahina
RAFIDIHARILALAINA Hery
RAJAOBELINA Charly
45
ANDRIANTSEHENO CHRISTIAN
BLANC BRANDON
BOULANGER DELSON
46
BRUNA Jeremy
MORALEDA Alexandre
FRANCESCATTO Michel
47
CHEVALIER Guillaume
SORTRY Raphaël
ARNAUD Thierry
48
MALLET Gregory
X X
X X
49
DURIF Jean René
BOULARD Jean Fred
MOULET Christian
50
DELOYE Nicolas
AOUABDI Anthony
BODAL Hakim
51
ZARA Matthias
BRUNA Valentin
BRUNA Jeremy
52
PERRI Jonathan
BECK Pierrik
POOR Cyril
53
LUDOVICO Enzo
SCANZI Joseph
SCANZI Ghislain
54
LEANDRE Cyrille
ROSSI Yohann
BONETTO Steven
55
ROUILLON Bruno
X X
X X
56
DJAFARI ADEL
COGNARD MARC
NAVARRO ANTOINE
57
POIPY Yvan
POIPY Arthur
MAHEAS Guillaume
58
ESCALLIER patrick
ALEIXO adelino
MOUTON raphael
59
GRACIA DE SOLA yann
MAUBERNARD eric
X x
60
GERENT Romain
GALVIN Pascal
GALVIN Jean marie
61
TEIXEIRA Kouamé
X X
X X
62
PLONQUET mickael
CAVAGNA christophe
DUJARDIN sylvia
63
CORREARD Claude
MACHADO Daniel
MACHADOI Mathieu
64
COZZOLINO Julien
ALVAREZ Jonathan
RARIMODI Jerome
65
RIFLARD Aurélien
MORAS nicolas
SAIGNES Christophe
66
PERILLIAT jean-charles
FLORES Michel
BARBAZENI Daniel
67
TERRIER guillaume
RIGNOL Bastien
XXX Xxx
68
ARSAC Mickael
SERVEL Remi
DEBARD Sebastien
69
ARMAND Jonathan
GOEB Jean Denis
PERMENTIER Tony
70
LLEDO Quentin
SANTIAGO Pierre
BEHAGUE Christophe
71
VANET Adrien
GURY Ludovic
MARION Rémi
72
DUFOUR Erwann
CHALANCON Cédric
NOVAT Laurent
73
CAVAGNA Jean
JACOBELLI Nicolas
TROIN Bruno
74
MORENO Franck
DEYRIEUX Nicolas
VERDINI Stephane
75
COMBALOT ALEXANDRE
LUSSIGNOL NICOLAS
RIVAL BRUNO
76
VIAL Michael
STEPHANE JAMIER
CHRISTIAN LO MONACO
77
BASTIDE Bernard
DELANZY Theo
THOMAS Jean luc
78
GERBAUD Kévin
TALBI Yacine
JARJAT Quentin
79
ROSATI Mickael
VILLARET Jean
MALLET Alexandre
80
LOMBARD florent
CHAULET THOMAS
RUGGIERI DAMIEN
81
VIAL CEDRIC
VIAL ANTOINE
BERGET EMILIEN
82
SAUTHIEUX Thierry
FERY Loic
XX X
83
FRANCE mederic
GOUPILLE Julien
TROUILLAS Sebastien
84
LUDOVICO LAURENT
MEYFFRE SEBASTIEN
CARACCIOLO CHRISTOPHE
85
MOLLARD Philippe
BLAYA Franck
HEGRON Jeremy
86
VAURS Théo
BAUER Frédéric
RANDRIAMANANTANY Lahatra
87
GAILLARD Stéphane
FOURMANN Tony
FAVIER Damien
88
MICHELETTO cedric
FULLY frederic
ROCHET david
89
BERNARD alain
MINODIER corentin
AZEVEDO mathieu
90
CEDRIC AREZKI Cedric
PAMART Olivier
BRUNO Coret
91
CHATARD Cyril
POULARD Franck
X X
92
SAINT MACHIN Florian
SAINT MACHIN Sandrine
LUCIEN Emmanuel
93
PLAT Remi
ARNAUD Emeric
JOUVE Romain
94
PERGET Remi
FERY Frederic
SANTIAGO Simon
95
CURY Philippe
FAURE Laurent
ALAIZE Jean Yves
97
BEAUMET Florian
LOUMAN Frederic
X X
98
HIDALGO Antoine
DUCARRE Adrien
HUSSER Kevin
99
HIDALGO Romain
COUSTANSON Florent
MARGERIT Olivier
100
VERNILLE Alex
VERNILLE Enzo
REYGAZA Michel
101
ROSTICCI Jean Luc
X X
X X
102
ODDOU Cedric
ALLIER Christian
DESTEFANO Joris
103
BAROUX Philippe
DECHAUD Alain
HAOND Ludovic
104
ALLIER fabrice
LAURENS CHRISTOPHE
ANTHOUARD THOMAS
105
DURAND Gabriel
PRAL Cyril
DAMY Florian
106
BASTIDE Laurent
XXXXX xxxx
XXXXX xxxx
107
CHEILAN Stève
DENIS Guillaume
DUPEYRE Christophe
108
GUERIN David
CORON Didier
FINET Morgan
109
ROLLAND MARC
DROUMENQ Phillipe
DROUMENQ Yohan
110
PECHINOT jeremy
COLIN GAETAN
COLIN YANN
111
FAURE JULIEN
PUGNET ROMUALD
BRET SEBASTIEN
112
NOELLO Jean-Marc
OUIZMAN Quentin
ULHMANN Tony
113
PORTE EDMOND
BRIIAND michel
SOURET BASTIEN
114
DATAS TAPIE Yves
COPPA Patrick
BULHOES Joaquim
115
PAOLINI serge
OLMOS christian
OLMOS christian
116
MARINO Michel
XX Xx
XX Xx
117
DELUCA Fabrice
VIGNAND Michel
CONSTANT Fabrice
118
POULARD Anthony
POULARD Dylan
X X
119
CANOVAS Cédric
MENARD Christophe
SCHEMBRI Anthony
120
MAGNANI FREDDY
CLODIC JORDAN
ALBALADEJO JIMMY
121
GRACIA DE SOLA lorenzo
X x
X x
122
JACQUIER Alai'n
RATEL Michel
DIGONNIN Gerard
123
MICHON CYRIL
MICHON FRANCK
MICHON CYRIL
124
ROUBAUD Maxime
ISSARTEL Jerome
RONZE Nicolas
125
ANTONIOTTI Pierre
RAMBLA Jean Pierre
SOUMAILLE Laurent
126
CAUDRON Anthony
LANG Nicolas
BASQUE Théo
127
ANDRE Melvin
CAUVIN Cédric
EYRAUD Mathias
128
CENNINI FABRICE
MITTICA ANTOINE
BARJOL KEVIN
129
ESPANET christophe
JOFFRE Cyril
CAYRON Olivier
130
DEZALY Frédéric
X X
X X
131
CALISSI christophe
ARMATI jean charles
LUIGGI alain
132
BAUD Romaric
DIMAS Loic
PEYROL Randy
133
RAYNE Philippe
ROURE Nicolas
PEYROL Benjamin
134
CORREIA marvin
ISAERT julien
TAREL cedric
135
BEN AMOU STEPHANE
BALLAND MAURICE
GARBI CLAUDE
136
CLARY Jérôme
LAFONT Joachim
X X
137
SANMARTY Philippe
CLAPIER Cyril
ORTIZ Julien
138
PEYROL Gerard
BOUFFIER Marc
KUQI Illir
139
BEDOK Herve
XXXX Xxxx
XXXX Xxxx
140
VALLON Romain
BARBAN Nicolas
ORTOLA Thierry
141
MELVE Jérôme
THIBAULT Jérôme
CHAUVIN Robin
142
GALLIGANI Fabien
X X
X X
143
ROSATI ENZO
HAMON PHILIPPE
BENFERHAT JEREMY
144
FOURNIOL Aurelien
JEROME Toureille
BENOIT Vincent
145
MARTINS DA SILVA TIAGO
NASSARE THIERRY
CAROSELLO KEVIN
146
BERTONI Marc
CASSELLA Thierry
CALLERI Kevin
147
RAILLAN Jean Marie
COSTE marcel
SISARO michel
148
ROMEGOUX Christophe
PEIXOTO Florian
ARNOULT Nicolas
149
TEDESCO CEDRIC
BALLAND BRYTON
BALLAND SHANA
150
MENAGER CHRIS
CHAMPY Florent
XXXX Xxxx
151
CLAUDE polo
RUSCELLI Baptiste
POLO claude
152
MOREIRA GARY
IMBERT TEDDY
NASSARE FABRICE
153
PAULEAU Yoan
GINER Stephan
GINER Aurelien
154
JULLIEN Jody
MASSERAND Marc
X X
155
VIVIER MERLE Pierre jean
ALVES Jose
HURTADO Nicolas
156
BALLAND GINO
SILVA RODRIGUES LUIS FILIPE
ALVES MONTEIRO MARIANA
157
MORICO Adrien
LORENZON Anthony
XXX xxx
158
DE SOUSA Kévin
OSETE Jéremy
XX xxxxxxx
159
TARDY Mathieu
BESSON Sebastien
RACINE Antony
160
ARCHEN Julien
CHIANTA Fabien
ROLLERI Xavier
161
FLORENT Jean-Philippe
BARANDON Cyril
THIBAUD Berttrand
162
DE SOUSA Jean-Paul
PANTOUSTIER BERNARD
XXYRERF ftrhggffg
163
LOISON Theiry
MUNCH Bruno
DELRIEUX Pascal
164
NEZZAR JEAN CLAUDE
CHEVRIER LINDA
AMSELLEM ANGELIQUE
165
BRUN PATRICK
FEYDER RAYMOND
CORTES ANTHONY
166
SERVENT Brice
FRANCO Franck
VIGNE Yori
167
GARCIN JEAN PHILIPPE
DAVID PSCAL
HUBAUD JEAN LOUIS
168
FURRER Christophe
XX Xx
XXX Xxx
169
BENSLIMANE Youssef
GUIRAL Thierry
MATRAGLIA Laurent
170
LABARTHIE Arnold
PERCIO David
PERCIO Benjamin
171
ADAMO STEPHANE
ANDRIAMILANJAVOL ROBINSON
PROUVEN TERRY
172
PEREPELKINE ERIC
MATA ANTONIO
CARRE JEAN LUC
173
SAPHORE Patrick
X X
X X
174
MILESI Raphael
X X
X X
175
CHAZEL Sébastien
GUILLE Quentin
GUILLE Gregory
176
FRASSINT Maxime
DENIZART Anthony
LORENTIN Dylan
177
GRATALOUP Thibault
GRATALOUP Christophe
GRATALOUP John
178
MATHIEU Robert
MATHIEU Florian
MATHIEU Odile
179
GASSA Kenzy
BECHKOURA Nafaa
LEBEAUD Matteo
180
HERMITTE Lilian
XXXXX Xxxxx
XXXXX Xxxxx
181
GOMEZ Gaël
PONTON Richard
X X
182
PRADAL Fabrice
BERNARD Jordan
BAUD Thierry
183
FANNY Yann
DA SILVA Miguel
DA SILVA Georges
185
GRAVIER joel
ANDRE CHRISTOPHE
DAGIER MARVIN
186
RIDAURA Thierry
RIDAURA Anthony
OUVRIEU Patrick
187
FRANçOIS Lionel
ROMERO David
ROUSSEL Sylvain
188
DUBUS Christophe
PACI Salvatore
LIATARD Jean Jacques
189
BOUVIER Alain
CLARO Alain
AUBERY Jean Francois
190
RUFFO Stephane
CUPPERI Eric
X X
191
MANENT Michael
ROSSI Yohann
GONZALES Lilian
192
RUFFO Florian
PEREIRA Simon
SEVENIER Jeremy
193
BASTET Yannick
GARGOWITCH Dylan
GRANGEON Dimitry
194
GUILLERMET Michel
VERGNE Yves
X X
195
KEULEN Jan
SCHMIDT Flemming
GROOF Tony
196
BERGMANS Huub
KEULEN Gijs
X X
197
SALARD Remy
XXX XXX Xxxx xxxx
XXXXXXXX Xxxxxxxx
198
MAUREL Pierre
AUDAX Ludovic
VERA Mickael
199
FRIOL Gaetan
XXXXXX Xxxxxx
XXXXXXXX Xxxxxxxx
200
MANDON Stéphane
DOUBLET Pascal
BRASSOU Stéphane
201
VENTALON DIDIER
VENTALON JEROME
VENTALON DAMIEN
202
PASQUAL JEAN CLAUDE
DAMIAN GHYSLAIN
GORA ERIC
203
BELY Pascal
KOPEC Philippe
X X
204
MARTIN Fabrice
BERARD Laurent
ROLLIN Jeanlouis
205
PERRET Jimmy
CHET Joseph
IELBAL Christophe
206
JEAN BOUTIN mano
XXX XXX
YYY YYY
207
CHANEAC Robin
CHARLET Alain
GARGOWITCH Nicky
208
ROUMEZIN franck
RITO joseph
VIVIER fabien
209
GONTHIER ROGER
GONTHIER stephane
LAURENT JEAN YVES
210
TOUILLET Quentin
COULON Axel
DUMOUX Nicolas
211
BREMOND gilles
BREMOND nikolas
BERTHELIER philippe
212
LITTOZ BARITEL PATRICK
JOURNET ANDRE
JOLIVET JEAN MARC
213
METZGER Lilian
DEFER Dominique
LEGRAND Yan
214
MANDON Dominique
BRESSAUD Pierre
X x
215
BOYADJIAN FREDERIC
BUREL YVAN
AUDIGIER LIONEL
216
PHILIPPON Jean-Pierre
TOUILLET Arnaud
COULON Franck
217
MANOEL Lucas
MAGAT Olivier
COLLOMB Antoine
218
BOURGEAT ARNAUD
BOURGEAT MARC
WINTERSTEIN DAMIEN
219
GAUSMAND Guillaume
RICHARD jean
GARDIAN Loic
220
RIGAUD Christian
MEDRANO jose
THOMASSON damien
221
MILEZI GILLES
BERLIOZ FREDERIC
PICA GUILLAUME
222
BOUGNARD LIONEL
SERVANT CHARLES
MARIETTA PIERRICK
223
BESSON denis
PEREZ freddy
JODA florent
224
HAON Alexis
HAON Jean-yves
HAON Thierry
225
PELISSIER Elie
DECOEUR Stéphane
CALARD Jean François
226
RIBIERE ALAIN
GALERA ANDRE
GENEVOIS JEAN NOEL
227
LEVACHER Roland
PERRET christian
N'DIAYE Farah
228
CHAMPSAUR Serge
RETAMOSA José
FEUILLADIEU Cédric
229
CHALBOS Laurent
LEVEQUE Bruno
LEVEQUE Sébastien
230
DEBARD Paul
XX XX
XX XX
231
GONZALEZ Raphaël
SANNA Laurent
SANNA Clement
232
BONNET Erick
LEFEBVRE Christophe
FROSIO Oscar
233
LATOUR Hervé
GUINET Bernard
DARAI Serge
234
HAMITOUCHE Mehdi
CHOUMANE Boudjemaa
MAKHLOUF Zakaria
235
ZEKRI Idir
CHAMBERT Joeffray
CHAMBERT Alain
236
BARRET Stephane
GIRAUD Alexandre
DESBOIS Fabrice
237
GRIMA Jose
GRIMA Théo
ALCARAS Daniel
238
DURON Alexandre
FRANçOIS Anthony
REGACHE Pascal
239
PIACENTINO Patrick
DESLYS Kevin
FERNANDEZ Joseph
240
KUGENER Rémi
BERNARD Julien
PLANTIER Yvan
241
DURIF Axel
NOëL Sébastien
GADIOLET Maxime
242
THIVOZ Philippe
MONDEJAR Christophe
PION Richard
243
BLANC nicolas
JONATHAN carrasco
SEIGNOUR ludovic
245
PERRIOLAT Anthony
GOLLY Romain
XIONG Christian
246
MIEVRE PATRICE
MOENNE LOCCOZ FÉLIX
MOLINAS JOSEPH
247
CATALAN GERARD
BES LIONEL
NEUFMARS JEAN MARC
248
JEAN benoit
PLASSAS jean paul
MOLLARD serge
249
TERRIER Gilles
ODDOS Alain
BIGNOTTI Patrice
250
ALEJANDRO Christophe
HENNON Philippe
PERUCCA jean marie
251
VAREILLE Gaetan
ARAGON Vincent
HAMADA Henri
252
CHARAY Mathias
X X
X X
253
TRAMONTANO pierre
MILLON serge
INESTA charles
254
PINAT Stéphane
RUSSIER Maxime
LOUER Sébastien
255
CHASTAGNER pierrick
REYNIER William
X X
256
HUBAC Eric
BORNE Gérard
MICHEL Christian
257
KERMICHE Karim
SCHOLL Sony
CAURET Yoan
258
LAMBERET Raphael
BOUILLET Antoine
CHAGNARD Stéphane
259
DELOYS Nicolas
X X
X X
260
ZEISSER Thibault
X X
X X
261
TRAMONTANO Loïc
AUGIER Romain
TORRALBA Dyla.
262
DUSSERRE-BRESSON Michael
BERTHELIER Florian
RUFFO Fabien
263
PERILLAT Yannick
X X
X X
264
GREGORI Bernard
VIEIRA Dominique
CHABROULIN Jacques
265
CARPON Romain
CHAIX Yannick
MOURLON Guillaume
266
LUCAS sebastien
LUCAS laurent
DIRRINGER estelle
267
ROGGI JEAN PIERRE
MELVE Paul
GOURDOL Alain
268
MARTINEZ FRANCK
KHORKHECHE YOUNESS
X X
269
BRUN Hugo
BRUN Mattis
BRUN Christophe
270
PERRIOLAT Bernard
PERRIOLAT Johan
MICHEL Eric
271
BAUER Germain
PRUD’HOMME Sonny
SPADARO Hugo
272
BAUER Kevin
HOFFMAN Ely
BAUER Anthony
273
CASTAGNIER geoffrey
XXXXX Xxxxx
XXXXX Xxxxx
274
CHARVIEUX Jerome
NAUDET Corentin
FERIOULAUD Endrick
275
DUBOUCHEZ Fernand
CARRA Stéphane
DOS REIS Sébastien
276
THOMAS kevin
HAMITOUCHE salim
LOPEZ kevin
277
CONTICCHIO DAMIEN
VAZ FRANCOIS
VAZ NICOLAS
278
FRANCONE Yoan
GREGORY Patrice
ROUX Philippe
279
GUGLIELMO Frédéric
CHAREYRE Jason
MERLIN Mathis
280
DJERMAKIAN Hervé
DUC Franck
ALLARD Guillaume
281
SAINT-MARTIN Stanislas
X X
X X
282
GARD Iwan
BAKKER ELSEER Ralf
XXX xxx
283
HIMBURCHIA Hervé
CROS Patrick
LUCATELLI Joseph
284
SUERY Sebastien
TOMASELLO Denis
DIDIER Laurent
285
BERGEN Piet
VELTMAN Nico
XXX xxx
286
IPPOLITO Jean-Luc
CHASSON Philippe
PAPALEO Nicolas
287
OULGOUGE Rachid
XXXXXXX Xxxxxx
XXXXXXX Xxxxxx
288
BIANCHI David
PASSUELLO Patrick
GROSSOT Serge
289
BOUVIER TOM
TRIPOZ davy
CLEMENT ANTOINE
290
CARNIS franck
BRION David
THIERRY Laurent
291
DEBOVE Cyrille
ROUSSET Thierry
TROTTO Laurent
292
RIGOGNE Davy
BESSONNAT Jean Christophe
BESSONNAT Luka
293
DEMARIA Axel
GUERDENER Christophe
MARTINEZ Loic
294
BUCCIO Jean Pierre
BUCCIO David
MEUNIER Frédéric
295
FAVRE PETIT MERMET FREDERIC
MICHALLET FREDERIC
X DENIS
296
PASSI Vincent
MASSOT Gael
FAGNIEL Jean Philippe
297
SAPET Gregory
YAM Sok thon
BENCHEIKH Hakim
298
BASTOS Ludovic
VALORGE Thierry
COLLAUDIN Gael
299
PELLIER ALBAN
PETIT JEAN STEPHANE
GARCIA OLIVIER
300
MOLINAS JACQUES
MOLINAS JOSEPH
PELOZUELO PATRICK
301
DA SILVA Lionel
X X
X X
302
COREARD PATRICK
CROZELON STEPHANE
AUBOSSU ALEXANDRE
303
LAFONT Bruno
GUILHON Claude
X X
304
TIERNO Marc
HERGERT Théo
FERNANDEZ Jérémy
305
LEGRIS Philippe
PLANCHARD Jean luc
COUDERC Patrick
306
BOBBIO eric
DEAZEREDO joaquim
PEREIRA j.pierre
307
FRAISSE Richard
GABRIEL Sébastien
COURSODON Jerome
308
DOUCHIN Didier
XXXX XXXX
XXXX XXXX
309
CABOT Eric
CHALOT Christophe
RONAT Sébastien
310
AGNES Alain
ROMAN Serge
BOUFFIER Marc
311
LANDRIVON Jerome
BUCH Charles
DEL PIAZ Jonhathan
312
CAMUS Bernard
XXXXX Xxxx
XXXX Xxx
313
MAOUCHE David
MOULIN Dominique
BOURGET Florent
314
GARCIA THEO
GARCIA THEO
GARCIA THEO
315
PROST Florian
FORESTIER Florian
BONNAND Cedric
316
CLOT ERIC
CLOT JEAN-MARIE
ALRIC etienne
317
CASUBOLO Teddy
CANO Raymond
FERRARI Louis
318
SANTORO Yoann
JULIEN Bastien
MOURRE Eric
319
CAVALLI Yves
DI FAZIO Patrick
CAJON Guy
320
AYMARD PIERRE
BOISSE JEAN NOEL
CHAZOT REMY
321
THIMOLEON Vivien
BOULON Olivier
JULIEN Cedric
322
ZAZA Aurelien
QUATELA Fabrice
CORJON Martial
323
ROUX Lilian
BLANDO Jean-Denis
VIAL Bruno
324
SILVENTE Mathieu
KENZO Faralli
RENARD Bryan
325
SAUVE Didier
DI GIOA Stephane
HAUTBOIS Lucas
326
SOEUR Yann
PHILIPSON Kevin
MESSONNIER Patrick
327
RABLET Stéphane
LANIEL Sylvain
PERRADIN Gilles
328
GIMENEZ BRUNO
XXX XXX
XXX XXX
329
ARNOL Nelly
ASSEZ Sebastien
GRILLET Romain
330
FARION herve
CORTES jean gaston
CROUZET stephane
331
BOZON Yann
BOZON Sohan
GONSON Florian
332
MALFAY Pierre
MERLIN Marcial
ARMAND Bruno
333
DEROUET Gregory
BRUYERE Ludovic
RENAUD Jean Paul
334
MOREIRA SERGE
DALMAS GILLES
CHIRAND PASCAL
335
VERDIER jean-luc
JULLIEN jullien
VERDIER natacha
336
ESPI Maxime
MOSCONE Sébastien
PERES Stephane
337
AILLOUD Syprian
HUGONIN Mickael
MATHIEU Valentin
338
DUFEU PREVOST Gaetan
COLIN Anthony
CHAROLLAIS Julien
339
SACCO gérard
ARNAUD andré
CARBONNEL alain
340
JULLIEN Patrick
XAVIER Jean François
X X
341
PEREZ Thomas
PEREZ Franck
CAVAGNA David
342
BELZUNCES Christian
CAZORLA Cédric
CANDEIL Rudy
343
PIRES José
ALLEGRET David
BONY Nicolas
344
GUILLET Jordan
ALBARELLO Eric
FECHA Jose
345
PICQ Franck
BEGNIS Eynerick
VANG Stephane
346
BONNAURE Jordan
BONNAURE Kevin
DE SOUSA PEREIRA Joffrey
347
BONNEFOI Thibaut
BONNEFOI Thierry
SERRAT Jean Louis
348
DESCHOOLMEESTER eric
CREUTON sebastien
LE COZ yves
349
AMBROSINI Jean Pierre
X X
X X
350
DAMBON Nicolas
BALLEFIN Medhi
FRATINI Norman
351
MONIER Frederic
MONIER Andre
PEYRON Alain
352
SOLER Jean-Paul
ROSSI Frédéric
RIVOLLIER Arnaud
353
BEAUME Marc
BEAUME Marc
BEAUME Marc
354
MICHAT Marvin
DISSARD Laurent
MICHAT Mikael
355
MARIANI Fabien
OLIVIER Jean max
D’ARCO Dylan
356
SARRIO Christophe
DUMONT LAURENT
JOUFFRE Jean Claude
357
CORVISART DE FLEURY Jordan
DEFOUR Benjamin
SARTORI Dany
358
COQUARD Jeremy
COQUARD Jeremy
PAILLASSON Mathieu
359
CARAMANNO gerard
ESTEVAN michel
SERRE jacky
360
RANC Michel
LAURIER Nicolas
JAMMES Jean-René
361
AUBERT Olivier
AUBERT Michel
FRANCONE Cyril
362
GARIN Lionel
DUPOUEY Alban
JOUVE Fabrice
363
REBIERE Kevin
HARDY Lionel
CHANEAC Yoann
364
BAGLIO Eric
CHARBONNIER Mathieu
XXX Xxx
365
BOUCAUT Pierrick
SARRET Olivier
X X
366
YEPEZ Alain
XXX Xxxx
XXX Xxx
367
ROCHETTE Jean
PONCET Valentin
XXX Xx
368
DI CARO GILLES
DESOUSA JEROME
AMIRAULT EMILIEN
369
CHOSALLAND Rudy
FERMOND Joris
MOLLIER Adrien
370
GRIVEAUX Mickael
SINZELLE Martial
FLEURY Fabien
371
ENCAUSSE Ange
RANDO Thierry
ESTRUGA Roger
372
TESTUT Anthony
TENDIL Clement
ARSAC Benjamin
373
DEUDON Yvon
GARDET Alain
PARENTOUX Anthony
374
AVENO Jean
BOUCHER David
AVENO Jean-luc
375
BLANOT Bernard
PUJANTE Patrick
CASADO Richard
376
BOUCHARD François
GIRARD Thierry
GASSA Omar
377
POLIDORI MARC
FONTANA JEAN CLAUDE
MOULIN THIERRY
378
MASSABIEAUX Nicolas
GUY Clement
TALEB Frederic
379
JUGE Quentin
KOCH Roger
TRIPIER Stephane
380
CARVALHO David
HENRIQUES BAPTISTA Fernand
KULIVAC Nihad
381
COET philippe
COET Vivien
VILAS BOAS paolo
382
REYNAUD Benjamin
CHUILON Alexis
FEREZ Evan
383
GONZALEZ Anthony
VERCELLOTTI Anthony
GEORGES Jonathan
384
GIRARD Pascal
BERTON Philippe
REGNIER Thierry
385
JEANTEL Didier
XXX Xxx
XXX Xxx
386
MARTY Jacques
ABRAN Roger
ROMERO Dominique
387
DE GRANDIS Christopher
ROJAS Fabrice
GRANDO Jean luc
388
FABRA Vincent
PILOQUET Théo
RAXACH Kevin
389
CROZAT Kevin
SINI Laurent
LEPENANT Galaad
390
THIRIET jean
GARRIDO JOSE
RICHON christophe
391
KACEL Daniel
XX Xx
XX Xc
392
BERCHAUD Franck
XXXXXXX Xxxxxxx
XXXXXXXXXX Xxxxxxxxxx
393
SAUZE sebastien
LAZZAROTTO Jérôme
CANALLI Pierre
394
BUISSON Frederic
BUISSON Max
BUISSON Julien
395
DEMETER Pierre
BOURRELLY Frederic
JOUTY SEBASTIEN
396
CLéMENT Paul
LE PAPE Andrew
CROS Pascal
397
NYONS Pétanque
X X
X X
398
LASTELLA Stephane
ZAZA Gerard
LASTELLA Michel
399
LAMBERT Guillaume
CLOT Remy
ALCARAS Jeremy
400
TESTON Benoît
ARCHAMBAULT Pierre
XXXXXX Xxxxxx
401
SEIGNOBOSC Christian
SEIGNOBOSC Thibault
CHANTELAUVE Jean-Louis
402
CHASTELLIERE Vincent
EYROULET Marc
SAUZEE Bruno
403
BAFFERT Fred
BAFFERT Fred
BAFFERT Fred
404
TROUSSARD Remy
GUILLAUME LOIC
LESNE PATRICK
405
LAMBALLAIS JEAN MICHEL
BEREPION JEAN FRANCOIS
BELLAIR LEO
406
SANTIAGO ANTOINE
FERNANDEZ JEREMY
CANO JEAN ANTOINE
407
ALBERTO DOMINIQUE
GOUBARD SANTA CRUZ TIGAN
BUTTIN RAPHAEL
408
JAMME pierre
GILET raymond
GAILLARD didier
409
ROLANDO Rudy
PETRIZZELLI Patrick
MAURANDY Yannick
410
HELIAS Frederic
BREDEMESTRE Tony
REMIATTE Laurent
411
SNEL thierry
LORIN sebastien
ANTUMEM joachim
412
LUCCHESI PIERRE
ATCHADOURIAN MICHEL
RIVIERA DAVID
413
LOPEZ Mickael
BERNARD Théo
SCHATZ Joseph
414
OULIA Jean damiel
DUCHON Christophe
MAGGIO Enzo
415
ALLOMBERT BLANC YVAN
DI JORIO ANTHONY
X x
416
ABBIOLO laurent
DUCROS Gerard
BéRARD Dominique
417
GUIGAL Joël
PESSEAT Mickael
XXXXXXX Xxxxxxc
418
MATHIEU Johan
MEYNAUD Geoffroy
JARJAYE Gérald
419
BRUNNER Jérome
DESBOS Antoine
BRUNNER Jean Marc
420
VITALIS christophe
PARISOT jean pierre
GOMEZ jean
421
LE ROUX Aymeric
LE ROUX Yvonick
CARRARO Louis
422
PANCIN CHRISTOPHE
BLANC FELIX
XXXXX XXXXX
423
MARTIN Frederic
LAMARIE Laurence
BERBIGUIER Oscar
424
SZCZEPANSKI Bruno
CHALAYE Grégory
REBECCHI Mickael
425
ROYET Jérôme
PARDINI Robert
PRADAL Cedric
426
EYSSERIC Jean noel
MODENA Yvan
DEBAUD Patrice
427
FARGUETA Benjamin
DONGUY Laurent
ROUMANET Damien
428
GERLIER David
LINAREZ Didier
PAGES Jean christophe
429
EMERIC Christian
MAURINES Damien
BUISSON Guillaume
430
NYONS Pétanque
X X
X X
431
GARIN Stephane
X X
X X
432
BASAGLIA Lionel
BOUILLOT Pascal
GIUSTI Franck
433
FRANCOIS David
FRANCOIS Jerome
FUMAT Bruno
434
PAROLA Olivier
RUGGERI Vincent
ERZU Johan
435
REIFA Claude
YYYYY yyyyy
XXXXX xxxxx
436
FERNáNDEZ Florian
FERNáNDEZ Michel
FERNáNDEZ Franck
437
PLANTEVIN Jerome
PLANTEVIN Jerome
PLANTEVIN Jerome
438
JEAMPIERRE Patrice
KHERRAR Mourad
DAVID Jerome
439
DI DOMENICO Michel
CLET Eric
CECCATO Eric
440
TRUPHEMUS Eddy
TRUPHéMUS Arthur
BERTET Andre
441
MIELLE Thierry
MALOWSKI Sylvain
CARRY Jean paul
442
GHIPPONI Patrick
TACUSSEL Cyril
AMARI Jean-Pierre
443
AUBERT STEPHANE
AMEN CHRISTOPHE
MERCIER JULIEN
444
DA SILVA Maxime
TOURON Loïc
CHABERT Raphaël
445
MOURELON Julien
XXX Xxx
XXX Xxx
446
LUCCHESI Stéphane
XXXXXXXX Xxxxxxx
XXXXXXXX Xxxxxxx
447
BUCCI guy
MASSOLAT denis
DAVID GUILLOT
448
BOUFFARD BERNARD
ROUMIEUX JEAN-PIERRE
SERRE ALAIN
449
CASADO GERARD
CHAPARD PHILIPPE
SCULFORD DANIEL
450
GAS Gillian
FELICE Laurent
ROPERS Corentin
451
CENET DANIEL
ARNAUD CLAUDE
BREZISKY CLAUDE
452
MOUNIER Gregory
MOUNIER Jean jacques
GANIVET Jerome
453
VALLES Thomas
VALLES Guy
BRAHY Dorian
454
MIRLIT Mickael
GUERARD Nicolas
CANALI Pierre
455
ROBINEAU Stéphane
COSIOLO Alexio
ROCHER Dylan
456
TESTE Jean Louis
MASSOT Damien
JEAN Patrick
457
LORENZO Michael
LORENZO benjamin
RIQUELME jose
458
CERTAIN Jean François
VAISSE Ellen
ANTOINE David
459
GARCIN EMILE
KINOUANI GUY
DUJARDIN BASTIEN
460
BRUN Alain
LAGRENEE Boy
ORTIS Charly
461
BECH Jerome
BERNARD Yves
BERTET Cyril
462
PAILLET STEPHANE
GARAGNON FABIEN
BLACHE JULIEN
463
NYONS Pétanque
X X
X X
464
MITTICA Jérôme
MITTICA Frederique
MITTICA David
465
JONAC Christophe
LAMRI Medhi
MOLLARD Nicolas
466
TEIXEIRA Valentin
NTSIMBA MASSAMOUNA DESTIN
X X
467
ROUX Yoann
ROUX Yoann
ROUX Yoann
468
SPIGAI Julien
MINVIELLE Kevin
KOPP Nicolas
469
RACODON bernard
FIGUIERES jean louis
BOURGUIGNON didier
470
EYNARD Sylvain
DESTENAY JIM
BARBIER Jean francois
471
BUDET Mathis
BUDET Jean-Marc
VIALA Jérome
472
MESSADI khaled
BERGER Anthony
OLLIER Christian
473
TALEB Frédéric
COMTE Patrick
BALAY Stéphane
474
SFYRIDIS jean-luc
SFYRIDIS emmanuelle
ANNAPOULOS Patrick
475
CANNILLO Serge
JOFFRE Thierry
MARTINEZ Alban
476
BERTRAND Franck
MARTINEZ Thierry
ARGOUD PUY Loic
477
BERTRAND Patrick
AMBROSIO José
SARAILLON Patrick
478
EHRHART Frédérique
EHRHART Patrick
TAORMINA Jean-Michel
479
TRANCHERO Marc-Antoine
RICARD Jacques
SOLDANI Marc
480
MEYNAUD Fabien
MEYNAUD Yanis
MEYNAUD Fabien
481
ANTHOUARD Mavrick
MICHEL Jordan
DEFREITAS Joannes
482
POURROY Robert
LESEC Luc
BOTTACCIO Orlando
483
LACROIX HENRI
CORTES SIMON
LANDREAU PATRICE
484
MICHEL ANTHONI
PASTORE THIERRY
XX Xx
485
JULIEN David
JULIEN Thomas
DA RIVA Martine
486
DOS SANTOS Georges
HACHETTE Regis
×××××××××× ×××××××××
487
DUPUY JONATHAN
ALLIX STEPHANE
SANTIAGO LUC
488
TARTON Auguste
X X
X X
489
PANTOUSTIER Dominique
PAILHES Franck
CASTANO Julien
490
VIAL Mathys
CLET Liam
SARRON Dimitri
491
NYONS PETANQUE
X X
X X
492
BAUDOUIN Alexandre
XXXXXXXX Xxxxxxxx
XXXXXXXXX Xxxxxxxxx
493
MAGAT Bruno
AVERSA Salvatore
ROCHE Jean Pierre
494
BARBIER Clément
VAGANEY Jérémy
LUSSIGNOL Kevin
495
MOLINAS Joseph
TESSIER Jessy
FEYERTAG Mickaël
496
DESMURS FREDERIC
FALCOZ LAURENT
MARTIN JAY PATRICK
497
PRADAL Dylan
SANSEN Adrien
SEEUWS Kévin
498
DYE PELLISSON William
X X
X X
499
NYONS Pétanque
X X
X X
500
JULIEN Marc
BALBALIAN Michel
FUMAS Lucas
501
VALENTE LAURENT
X X
X X
503
AMMIRATI Cedric
MARTOIA Hervé
XXXXXXXXX Xxxxxxxxx
504
VEILLY Daniel
X X
X X
505
BOUZIGUES Jérôme
XXX x
XXX x
506
BOTTANI francois
MASSOT eric
JAUMOUILLE Thierry
507
MATHON Philippe
BASTIDE Lionel
XXXXXXX Xxxxxxx
508
FERNANDEZ Fabien
X X
X X
510
NAPOLY Kevin
XX XX
XX XX
511
FEPPON Raphael
GRANGER Philippe
MAZZA Yoan